26 Aralık 2015 Cumartesi

YILBAŞI MASALARI

Evde yılbaşı yemeği hazırlamak bana her zaman heyecan vermiştir. İki kişi için yemek yenecek bir masada olsa kalabalık yemek yenecek bir masada olsa her zaman  aynı özeni gösteririm. Masamda trend ve modaya bakmaksızın her detayın farklı, emek verilmiş ve yaratıcı olmasını isterken kafamda her şeyi önceden tasarlarım . Bu yılda aynı şekilde 3 ayrı masa tasarladım.
Yılbaşının klasik rengi olan yılbaşı ruhuna uygun kırmızı ve yeşil ağırlıklı bir masa. Masalarıma mümkün olduğunca fazlalık oluşturabilecek şeyler koymuyorum çünkü güzel bir sofrada kalabalığa yer yoktur. Yiyecekler için ayrı bir servis masası kullanmak gerekir.
Masa çiçeğim kesik odun parçası  dallar, keçeden yaptığım ağaç süslerinden ibaret ve olmazsa olmaz mumlar...
İkinci masada  bahçeli bir evde yaşadığım için bir bahçe yemeği masası. Yalnız akşamları hava soğuduğu için mutlaka ateş yakmak gerekiyor üşüyünce omuza atılacak polar battaniyeleride unutmamak lazım,
 Her zaman ortada bir çiçek ve mumlar olmalı, mumlar her zaman sofranın görünümüne sıcaklık verir.
Burada doğal ortama uygun olması için odun parçalarını kestirip şamdan ve suplalar hazırladım kozalak ve ağaç dalları ile süsleyip mumlarla sıcaklık kattım.
Yemek tabak  ve bardakları için yine ortama uygun en eski olanları kullandım.


Üçüncü masamda yılbaşıyla özdeşlemiş klasik kırmızı, yeşil ve altın gümüş gibi renkler yerine saflığın, temizliğin ve kışın temsilcisi beyaz rengi tercih ettim.

Mum tercihimi kendi yaptığım karton evler içinde led mumlar ile kullandım.
Çiçek olarak minik bir çamı kar spreyi ile beyazlatarak kurdelelerle süsledim.
Ağız tadı ile yemeklerin yendiği hoş sohbetler ile dolu dolu geçen keyifle hazırlanmış yeni yıl masalarında başlayan Mutlu bir yıl dilerim.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder